מתח ומערכת העצבים

תרגיעו!

אם אתם חיים כאן, רוב הסיכויים שאתם סובלים מסטרס, המתבטא במתח נפשי ולחץ. המצב הביטחוני, המצב הכלכלי, המצב בכבישים, התזונה, הסביבה והמצב בכלל- מקשים לנו על החיים, ומסתבר שגם הורסים לנו את הבריאות. אבל אנחנו כאן כדי להרגיע ולעזור לכם לצאת מזה. מה קורה כשצמחי המרפא מכריזים מלחמה על הסטרס. הדרך אל הרוגע

כבר בעידן האדם הקדמון, שהאדם נאלץ להתמודד עם חיות טורפות, אקלים קשה וסכנה קיומית פיזית אמיתית, ידע הגוף שלנו להתמודד עם סטרס. בזמן סטרס מופרשים בגוף הורמונים מסוימים הגורמים להתעוררות מערכת העצבים הסימפתטית, הגורמת לדפיקות לב מואצות, נשימה מהירה, זרימת דם מוגברת לגפיים על חשבון האיברים הפנימיים, ותגובה כוללת העונה לשם "Fight or Flight" (אותה ניתן, בתרגום חופשי, לכנות- להתגבר או להתפגר).

אולם כיום, כשהמצב הביטחוני, הכלכלי, הגלובלי והנפשי מורכבים הרבה יותר מכל דינוזאור או ממותה תוקפנית, מבינים כבר את חומרת ההשלכות הפיזיות והנפשיות של הסטרס.
"דאגה, חרדה או דיכאון עלולים לגרום לכאב ראש", מסביר ד"ר רונן זמיר, N.D ומומחה לצמחי מרפא. "מעבר לסטרס הנפשי, הסיבות האפשריות נובעות מצריכה מוגזמת של קפאין, חוסר התאמה של מזון מסוים לגוף, עצירות, יתר לחץ דם, זיהומים ויראליים ורעלנים סביבתיים. כאבי הראש יוצרים מתח בעורף ובכתפיים, חוסר מנוחה, חוסר מרגוע ועייפות. גם נדודי שינה גורמים לעייפות פיזית ונפשית, ויכולים לנבוע מחרדה, מתח, ופחד. דיכאון וחרדה יכולים להתפתח כתגובה לאירוע טראומטי או מכל סיבה בלתי ידועה".

בין הסיבות מונה ד"ר זמיר חוסר במרכיבים תזונתיים כגון ויטמינים מקבוצת B , חוסר במינרלים (בעיקר מגנזיום), השפעה של מרכיבים תזונתיים ותרופות כגון: קפאין וסוכרוז בעודף, ניקוטין וקורטיזון.  במילים אחרות עישון, שתיית יתר של קפה-תה-קולה-אחר המכיל קפאין, שימוש בממתיק מלאכותי ונטילת קורטיזונים (הורמון, סטרואיד הניתן כתרופה לרוב במקרי אלרגיות, בעיות פרקים ומחלות עור), כל אלו הם המתכון לסטרס, וזה עוד מבלי ששקללנו גורמים חיצוניים כמו איומי פיגועים, מריבות שכנים, מצב כלכלי וכיוצא באלו.

סטרס, אם כן, פוגע בכל מערכות הגוף, ויכול להתבטא בסימפטומים דוגמת הפרעות בשינה, חולשה של מערכת העצבים, מתח, עצבנות, פגיעות, תשישות, דיכאון, חוסר חיות או חוסר מנוחה, ירידה בריכוז וכושר החשיבה, חוסר או עודף תיאבון, בעיות עיכול, בעיות נשימה, אלרגיות ועוד.

נשמע מפחיד? נכנסתם לסטרס?  יש מה לעשות: 
צומחים אל עתיד רגוע יותר


ד"ר זמיר מאמין כי צמחי מרפא הם התשובה להתמודדות עם סטרס ותופעותיו הנלוות. הוא ממליץ על שילוב של פסיפלורה, סקוטלריה, מליסה, כישות וטיליה בטינקטורה או בכמוסות, וגם מסביר כיצד פועל כל צמח להרגעת המצב:

פסיפלורה (Passiflora incarnate) נחשב ל"צמח האומץ", ומאז מלחמת העולם הראשונה משתמשים בו בכדי להרגיע חיילים. הצמח ידוע ומוכר כמפחית מתח, מרגיע, ומסייע לשינה. בנוסף הוא נוגד חרדות, נוגד עוויתות של מערכת העיכול וגירויים בעור. בפסיפלורה פלבנואידים ואלקלואידים, אשר פועלים להרגעה ללא התמכרות וללא טשטוש.

סקוטלריה ( Scutellaria lateriflora) צמח השייך למשפחת המנטה. כמו כל צמחי המשפחה יעיל במיוחד לטיפול בהפרעות הקשורות במערכת העצבים המרכזית ולבעיות בהובלה חשמלית במוח, וכמו כן משמש לחיזוק והרגעה של מערכת זו. הצמח מכיל פלבנואידים, מינרלים, כלורופיל וחומצות שומן חיוניות. הוא מצטיין בטיפול כנגד חרדה, וכן כמרגיע ויעיל במצבי תשישות. בזכות הפלבנואידים שבו הוא מחזק את הכבד וגם מגן עליו.

מליסה (Melissa officinalus)  צמח מגביר הזעה, מרגיע את מערכת העצבים המרכזית ונוגד עוויתות הנובעות מלחץ נפשי. הצמח עשיר באנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון),  מסייע במקרים של יתר פעילות בלוטת התריס, משפר זיכרון ומצבי רוח (ולפיכך יעיל לטיפול בדיכאון), משפר את תהליך העיכול ומעורר.

כישות (Humulus lupulus) מוכר כדאורטי (משתן), מחזק ומשכך כאב. יעיל למצבי מתח וחוסר מנוחה. הצמח מכיל לופולין שהינו חומר המרגיע את הגוף והנפש. הכישות יעיל לטיפול בנדודי שינה, נוגד עווית (למשל במקרי קוליטיס או תסמונת המעי הרגיז) ומגביר ייצור חלב אם.

בפרחי הטיליה (Tilia cordata) נהוג להשתמש במצבים של מתח ועצבנות ובמקרים של יתר לחץ דם, במיוחד כשהוא קשור למצבי לחץ. הטיליה מורכב מפוליסכרידים, פלבנואידים (בעיקר קוורציטין) וחומצות פנוליות, אלו מסייעים בהורדת לחץ דם והעלאת תפוקת הלב. כמו כן הצמח מסייע במקרים של דיכאון, מיגרנות וכאבי ראש
.

סטרסטופ-טק- ליום רגוע יותר
הפורמולה המסייעת לחיים רגועים יותר, מורכבת  מצמחים בלבד, טבעית, אינה ממכרת ואינה גורמת לתופעות לוואי. הפורמולה משלבת צמחים לטיפול במצבי מתח וחרדה, דיכאון ונדודי שינה.
רכיבים :  פסיפלורה, סקוטלריה, מליסה, כישות, טיליה
ניתן להשיג בטינקטורה (מיצוי) או בכמוסות.
• אין לערבב תרופות כימיות ותרופות טבעיות להרגעה. יש להיוועץ ברופא או מומחה לצמחי מרפא בכדי להגיע לאיזון ולמינון הנכונים.

מומלץ לשלב: מולטי מגה פרוטקטור וריישי-טק

קו ייעוץ והדרכה

1700-700-442

הרשמה לעיתון אינטרנטי
שם:
אימייל:
 מפת אתר    
ntt - בניית אתרים וניהול תוכן

כל הזכויות שמורות ©

BetaGroup - עיצוב אתרים